вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty z drewna

Długowieczne płoty z drewna

Nieadekwatnie konserwowane płoty drewniane błyskawicznie się destruują i mogą nieodwracalnie stracić swój pierwotny wdzięk i właściwości. Decydując się na zastosowanie drewna na płot powinno się poznać typy pielęgnacji oraz konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa powinno się zacząć od należytego oraz skrzętnego przygotowania towaru na ogrodzenie, bo od tego zależy rezultat finalny naszych robót. Przed zastosowaniem artykułów do osłony i ozdoby sztachet z drewna niezbędne jest weryfikacja, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga objawów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drzewa na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Kiedy asekurujemy już nasze płot przed postępem biokorozji, trzeba nanosić następne amalgamaty, jakie zabezpieczą je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli pożądamy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, winniśmy użyć bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy płot od środka, ale nie utworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Zabezpieczone w ów sposób płot pozostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej ochronie płotu, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu ochroni ogrodzenie przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im sporo uwagi oraz troski.

Całkowicie inaczej jest w wypadku płotów z pcv. Ów gatunek ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają także biokorozji więc dogadzają swoim właścicielom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий